10 marca 2016

#42 KONKURS – Wygraj "W krainie kolibrów" Sofii Caspari

Witajcie, książkoholicy! :)
Jeśli regularnie śledzicie mojego bloga oraz blogowe Instagrama, to zapewne zauważyliście, że od kilkunastu dni zaczytuję się w cudownych powieściach Sofii Caspari, a wszystko za sprawą wydawnictwa Otwartego, z którym nawiązałam współpracę. :) Zdarzyło się jednak tak, że trafił do mnie jeszcze jeden egzemplarz pierwszej części sagi argentyńskiej, w związku z tym, bez długiego zastanawiania się, postanowiłam zorganizować dla Was konkurs. :)

Jeśli chcielibyście poznać moją opinię o tej książce, zapraszam tutaj. A tych, którzy już czytali „W krainie kolibrów”, zapraszam do przeczytania recenzji drugiej części, „W krainie srebrnej rzeki”, tutaj. Wkrótce ukaże się także post z recenzją trzeciego tomu, „W krainie wodospadów”, który miał premierę w połowie lutego. 

Przejdźmy więc do regulaminu. :)

1. Organizatorem konkursu jestem ja, Bohaterka Realna, właścicielka bloga www.bohater-fikcyjny.blogspot.com, i to ja pokrywam koszty wysyłki.
2. Nagrodą w konkursie jest książka pt. „W krainie kolibrów” autorstwa Sofii Caspari. Jest to egzemplarz całkowicie nowy, nieczytany.
3. Konkurs trwa od 10.03.2016 roku do 31.03.2016 roku godz. 23:59 (czasu, oczywiście, polskiego). Zgłoszenia poza tym terminem nie będą brane pod uwagę.
4. Aby się zgłosić, należy spełnić warunki uczestnictwa i zostawić komentarz pod tym postem.
5. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest bycie publicznym obserwatorem bloga, udostępnienie baneru konkursu na (do wyboru) blogu/instagramie/facebooku/google+ (baner znajduje się powyżej), podanie adresu e-mail oraz odpowiedź na pytanie konkursowe (poniżej). Należy również posiadać adres korespondencyjny na terenie Polski, gdyż nie wysyłam nagrody za granicę.
6. Jeśli zgłosi się mniej niż 15 osób, konkurs zostanie odwołany.
7. Zwycięży osoba, która udzieli najlepszej odpowiedzi na pytanie konkursowe.
8. Wyniki zostaną ogłoszone 1 kwietnia 2016 roku w osobnym poście.
9. Zwycięzca ma czas do 06.03.2016 roku godz. 23:59 na odpowiedzenie na mojego maila z informacją o wygranej, w którym poda dane do wysyłki. Jeśli tego nie zrobi, zostanie wybrana inna osoba.
10. Nagroda zostanie wysłana w ciągu pięciu dni roboczych od otrzymania danych do wysyłki.

Pytanie konkursowe

Książka W krainie kolibrów” powstała dzięki podróży Sofii Caspari po krajach Ameryki Środkowej i Południowej, którymi autorka się zachwyciła. Przedstaw w dowolny sposób kraj, który mógłby stać się inspiracją do Twojej książki.

Kilka słów wyjaśnienia:
 • forma jest dowolna – może to być tekst ciągły, może to być opowiadanie, wiersz, rysunek, zdjęcie/a albo jakakolwiek inna forma, jaka tylko przyjdzie Wam do głowy
 • ilość znaków jest nieograniczona
 • praca ma być samodzielna – plagiat jest całkowicie zakazany (przypominam, że zdjęcia z google grafika także mają właściciela)
 • i najważniejsze: bądźcie kreatywni! ;)
Wzór zgłoszenia

Zgłaszam się
Obserwuję jako:
E-mail:
Baner udostępniam: (link)
Odpowiedź na pytanie konkursowe:

4 komentarze:

 1. Do konkursu nie przystępuję bo książki nie polubiłam, nie moje klimaty, ale życzę wszystkim powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się ;)
  Obserwuję jako: Karolina Klekowska
  E-mail: gepard1234@op.pl
  Baner: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=236842183335835&id=100010301640377&pnref=story

  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Gdybym pisała książkę, to z pewnością umieściłabym akcję w Hiszpanii. Byłam tam tylko raz, ale cząstka mnie tam już została. Pozwól, że opowiem od początku moją historię. Od podstawówki uczę się tego języka, więc kiedy nadarzyła się okazja do pojechania na obóz do Lloret de Mar, nie wahałam się ani chwilki, wiedząc, że będzie to niezwykła okazja na potrenowanie języka (choć wiadomo, że i tak wpadki były nie do ominięcia ;) ). Pamiętam, że sprawdzałam w internecie, jak wygląda miasto i wtedy już wiedziałam, że pojechać tam będzie niesamowicie. Obejrzałam wszystkie strony, jakie tylko mi wyskoczyły,gdzie była mowa o ty, jak najlepiej wykorzystać ten pobyt. Niestety troszeczkę się zawiodłam całym obozem, ponieważ nasza opiekunka wycieczki - a jednocześnie przewodniczka - niezbyt oprowadzała nas po miejscach, które mijaliśmy i całe moje nadzieje na napojenie się Lloret, legły w gruzach. Pamiętam swój smutek, kiedy mówiła nam, że jest to obóz młodzieżowy, a nie wycieczka krajoznawcza, dlatego powinniśmy zabawić się na mieście, a ona daje nam wolną rękę. Może miała rację, ale czy to nie grzech być w tak cudownym kraju i kompletnie ignorować to, co ma do pokazania? Sama nie mogłam za wiele zobaczyć, a sama próba zawsze kończyła się zgubieniem drogi powrotnej. Ale czemu moja historia jakoś szczególnie jest związana z pytaniem konkursowym? Już przechodzę do rzeczy... Uważam, że bycie w miejscu, które się tak zamiłowało i nie zwiedzenie go, jest gorsze od niepojechania w ogóle. Ponieważ jest się "tak blisko, a jednocześnie tak daleko". Masz wszystko pod nosem, a nie możesz tego sięgnąć. Pamiętam te złość, kiedy po powrocie mama zapytała mnie, jak mi się podobało, a ja prawie wybuchłam płaczem, bo nic nie odbyło się tak, jak myślałam, dlatego po wielu latach wykupiłam wycieczkę i tym razem wszystko będzie po mojemu. Czuję się naprawdę podekscytowana, że już za parę miesięcy spełni się moje marzenie. Chciałabym w mojej książce opisać te wszystkie fascynacje, jakie tam dogłębnie poznam; kulturę, obyczaje, sposób bycia ludzi. Wiem, że jestem zakochana w Hiszpanii i mam nadzieję, że moja książka oddawałaby to, sprawiając, że i czytający poczułby tą magię. A jak już ją wydam, spodziewajcie się obszernych opisów, lecz spokojnie - nie zanudzę Was, a sprawię, że i Wy będziecie chcieli zanurzyć się w poznawanie południa Europy. Jeszcze nie wiem, jak będzie wyglądać fabuła, lecz jedno mogę obiecać: razem wyruszymy w tą niesamowitą podróż po Hiszpanii. Nie będziecie mogli nawet się oderwać na chwilkę i tak własnie porwę Was do mojego tanga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy konkurs, szkoda tylko, że z powodu małej ilości zgłoszeń zostanie odwołany :(

  OdpowiedzUsuń