1 lipca 2019

#177 Zapowiedzi wydawnicze na lipiec 2018


W poprzednim miesiącu zapowiedzi musiałam sobie odpuścić ze względu na brak czasu, ale teraz już wracam. Na lipiec wyszukałam dla Was i dla siebie osiem ciekawych premier – w tym jedno wznowienie. Będzie dosyć różnorodnie, bo znajdzie się i thriller, i powieść grozy, młodzieżówka i literatura faktu. Dla każdego coś dobrego, więc serdecznie zapraszam!




Okładki pochodzą z lubimyczytac.pl.

3 lipca

Tytuł i autor: Teraz zaśniesz, C.L. Taylor
Wydawnictwo: Albatros
Opis: Opis zaprezentowany przez wydawcę tej książki przywołuje mi na myśl koncepcję z Lśnienia Stephena Kinga. Akcja Teraz zaśniesz dzieje się, tak samo jak w najpopularniejszej książce Kinga, w hotelu, z tym że nie w zaśnieżonych i odciętych od świata górach, lecz na odległej szkockiej wyspie. Główna bohaterka, Anna, boryka się z bezsennością spowodowaną poczuciem winy w związku z pewną nocą, której wspomnienia ją prześladują. Praca w hotelu ma być ucieczką od przeszłości, jednak do Bay View przyjeżdża siedmioro gości, a każdy z nich skrywa sekret. Wszyscy kłamią na temat tego, kim są i dlaczego się tam znaleźli. Wśród gości jest też morderca, który wszystkich obserwuje.
Czujecie ten dreszczyk grozy? Bo ja tak, dlatego Teraz zaśniesz mnie zaciekawiło. Odległa wyspa, a na niej hotel – a w hotelu morderca. Ciekawe, jak się to skończy...

Tytuł i autor: Fobia, Sarah Epstein
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Opis: Rzadko książki z Zielonej Sowy zaciekawiają mnie na tyle, bym czuła dużą chęć ich przeczytania. A Fobia wzbudziła we mnie zainteresowanie. Będzie to opowieść o Tash, która jako dziecko była świadkiem porwania swojej koleżanki Mallory przez budzącego grozę Sparrowa. Mallory odnalazła się po tygodniu, ale Tash nikt nie uwierzył i musiała zaakceptować fakt, że wymyśliła Sparrowa. Minęło sporo czasu, piętnastoletnia Mallory od czasu porwania nie odezwała się już ani słowem, natomiast siedemnastoletnia Tash znowu widuje Sparrowa. Chce rozwikłać sekret, ale jedyną osobą, która może jej pomóc, jest sama Mallory. Czy Sparrow jest prawdziwy, czy to urojenie Tash, która okaże się bardziej niebezpieczna dla innych, niż wszyscy mogli przypuszczać?


9 lipca

Tytuł i autor: Syreny z Tytana, Kurt Vonnegut
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Opis: Wznowienie kolejnej książki Vonneguta, w której autor „zastanawia się, do jakiego stopnia człowiek jest panem własnej woli oraz czy dana mu jest możliwość kierowania swoim losem” (cytat z opisu wydawcy). To opowieść o przedsiębiorcy Winstonie Nilesie Rumfoordzie, który po wyruszeniu w międzygwiezdną podróż zamienia się w czystą energię i materializuje się tylko po zetknięciu z Ziemią lub inną planetą. Na Tytanie spotyka wysłannika obcej cywilizacji, który od kilkuset tysięcy lat czeka na zapasową część do swojego statku kosmicznego. Obaj tworzą na Marsie państwo, które składa się z porwanych Ziemian. Wśród nich znajdują się również Malachi Constant, najbogatszy człowiek w Ameryce, i Beatrycze, była żona Rumfoorda.


10 lipca

Tytuł i autor: Dzikie serce, Jamey Bradbury
Wydawnictwo: Marginesy
Opis: Dzika Alaska. To tam mieszka nastoletnia Tracy, która całe dnie spędza na tropieniu zwierząt i powożeniu psim zaprzęgiem. Czuje się bezpieczna w swojej okolicy, ale zawsze przestrzega zasad, które wpoiła jej matka: „Nigdy nie trać domu z oczu. Nigdy nie wracaj do domu z brudnymi rękami. A przede wszystkim: Nigdy nie rań innych ludzi do krwi”. Pewnego razu ktoś atakuje ja w lesie. Przed utratą przytomności Tracy udaje się zranić napastnika. Do krwi. Reszta wydarzeń jest jednak rozmyta w jej pamięci, ponadto dziewczyna jest zbyt zajęta przygotowaniami do zawodów Iditarod. Wkrótce zaczynają dziać się dziwne rzeczy – niepokojący lokator wkrada się w łaski jej rodziny, w tłumie pojawia się groźna twarz nieznajomego, a na skraju lasu zostają odkryte ślady. 
Fabuła wydaje się dość nieokreślona, ale wiecie, co mnie przyciąga? Blubr Johna Irvinga – „[...] nietypowa opowieść o miłości i niesamowity horror – jak połączenie sióstr Brontë ze Stephenem Kingiem”. Czuję się kupiona!


Tytuł i autor: Nie przestałyśmy być kobietami, Weronika Wierzchowska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Opis: To jest chyba pierwsza powieść fikcyjna (nie non fiction), która pokazuje, że kobiety także walczyły podczas wojny. Głównymi bohaterkami są Janka i Ania, które jesienią 1944 roku wraz z pierwszą kompanią fizylierek z Samodzielnego Batalionu Kobiecego im. Emilii Plater wkraczają do zrujnowanej Warszawy i obejmują na Pradze posterunki, by strzec tego, co ocalało, przed hitlerowcami i szabrownikami. Będzie to opowieść o kobiecej przyjaźni w cieniu wojny i o miłości w obliczu wszechobecnej śmierci. Jestem naprawdę ogromnie ciekawa!



17 lipca

Tytuł i autor: Adwokat diabła, Andrew Neiderman
Wydawnictwo: Vesper
Opis: Niektórzy z Was mogą kojarzyć ten tytuł z filmem z Keanu Reevesem i Alem Pacino w rolach głównych – i bardzo dobrze, bo jest to ekranizacja niniejszej książki. Kevin Taylor dołącza do ekskluzywnej firmy prawniczej John Milton i Wspólnicy. Oznacza to dla niego spory awans społeczny związany także z dużymi zarobkami. Jego nowy szef przydziela go do sprawy, która zapowiada się na jedną z najgłośniejszych spraw roku. Kevin rzuca się w wir pracy, ale spostrzega też niepokojące szczegóły pracy w tej firmie. Jego współpracownicy zwyciężają każdą potyczkę na sali sądowej, a wszyscy ich klienci zostają oczyszczeni z zarzutów. Kevin jeszcze o tym nie wie, ale właśnie został adwokatem diabła.
Mam to szczęście, że nie jestem zbyt „filmowa” i nie oglądałam tego filmu – będę mogła więc w pełni cieszyć się fabułą, nie wiedząc, do czego to wszystko doprowadzi. Recenzja już niebawem na blogu!

Tytuł i autor: Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy, Magda Łucyan
Wydawnictwo: Znak
Opis: Magdę Łucyan możecie znać jako reporterkę TVN. Przeprowadziła ona rozmowy z ostatnimi Powstańcami, zapytała o ich wspomnienia, o to, jak wyglądała walka, dlaczego się na nią zdecydowali, jak żegnali się z rodzicami. Zapytała zarówno o tragedie, jak i dobre chwile. 
Spodziewam się bardzo emocjonalnej lektury, muszę przyznać, że mam już gulę w gardle, kiedy piszę ten post. Świadomość, że to są naprawdę OSTATNI ludzie, którzy pamiętają tamte wydarzenia, wywołuje na moim ciele ciarki. Powstańców jest już niewielu, dlatego tak ważne są takie książki. 

Tytuł i autor: Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood, Tom O'Neill, Dan Piepenbring
Wydawnictwo: Akurat
Opis: Uwierzycie, że nie bardzo się orientuję, o co chodziło w sprawie Mansona i jego sekty? Liczę jednak na to, że ta książka wszystko mi wyjaśni. To reportaż oparty na nieznanych lub zatajonych zeznaniach i dokumentach, który obala prawdziwą wersję wydarzeń. 8 sierpnia 1969 roku, niemal pół wieku temu, sekta Mansona dokonała mordu między innymi na Sharon Tate, żonie Romana Polańskiego, która była wtedy w ósmym miesiącu ciąży. Spędzała akurat czas w swojej willi wraz z trójką przyjaciół. Każde z nich zginęło od kilkudziesięciu pchnięć nożem, powoli, w straszliwym cierpieniu, którymi rozkoszowała się sekta Mansona. Ciało Tate zostało znalezione w bawialni, a na drzwiach pokoju widniał napis „Pig” napisany jej krwią. Oficjalny raport policji? Niefortunny zbieg okoliczności. Jaka była prawda? 

I to już wszystkie osiem premier lipca, które mnie zainteresowały. Dajcie znać, czy czekacie na którąś z nich. A może na jakąś inną, na którą nie zwróciłam uwagi? Nie zapomnijcie też zajrzeć na Instagram, gdzie już dzisiaj wieczorem w relacjach pojawi się głosowanie na nowość, którą mam przeczytać i zrecenzować!

3 komentarze:

  1. Właśnie dotarł do mnie Adwokat Diabła i zabieram się za czytanie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Vonneguta brałbym, tak jak „Adwokata diabła”, chociaż „Mansonem” też bym nie pogardził. :D

    OdpowiedzUsuń
  3. "Adwokata diabła" chętnie przeczytam, chociaż i "Fobia" nawet mnie korci

    OdpowiedzUsuń